skip to Main Content

HOSTESLİK

Uçuş hostesi olarak çalışmaya başlayacak olan adayları profesyonelce yetiştirmeyi ve havayolu sektörüne kazandırmayı hedeflemektedir. Eğitim içeriği uygulamaya yöneliktir ve materyaller bilginin kullanılmasına yönelik olarak hazırlanmıştır. Hem teorik hem de pratik olarak havacılık sektörüne yönelik temel birikimler edinilmesi amaçlanmıştır

 

Bu kurs programı sayesinde tüm hava yolları şirketlerinde hostes ( kabin memuru )  olarak çalışabilirsiniz. Bu meslekte görev alan Uçuş Hosteslerinin başlıca görevleri; uçakta şirket temsilcisi olarak müşteri memnuniyeti bilinciyle ev sahipliği yapmak, yerde ve uçuşta yolcuyla ilgili emniyet tedbirlerini almak, tehlike ve acil durumda yolcunun uçaktan tahliyesini gerçekleştirmektir. Uçuş hosteslerinin diğer bir görevi de, yolcuların konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktır. Unutmamak gerekir ki; iyi bir uçuş hostesi olmanın metodu yolcuya saygı, kapsamlı eğitim ve bireysel disiplinden geçmektedir. Hosteslikle başlayacağınız kariyerinizi ala çağınız terfiler ile Purser’lığa kadar yükselebilirsiniz.

Uzman öğretim kadrosu tarafından hazırlanmış olan “Uçuş Hostesliği” ders notlarıyla verilir. Hazırlanan eğitim materyali kursiyerlerin rahatlıkla ve zevkle takip edecekleri eğitim dizaynına sahip olup, özellikle her ünite sonundaki kısa egzersizlerle bilgiler sürekli pekiştirilmektedir. Ders notlarının yanı sıra sektörel yayınlar, görsel ve materyallerle güncel bilgiler kursiyere aktarılır.

 

HOSTESLİK KURSUNA Kİ MLER KATILABİLİR;

En az Lise mezunu olan

T.C. uyruklu olan

18 – 30 yas arasında olan

Bayanlarda 1.60 – 1.80cm; erkeklerde 1.70-1.85cm boy

Fiziki engeli olmayan ve sağlık durumu açısından uçuşa müsait olan,

Yasalar gereği hüküm giymemiş olan

Daha önce çalıştığı işletmelerden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış adaylar

 

PROGRAMI TAMAMLADIĞINIZDA EDINECEĞINIZ ÜNVANLAR NELERDI

 

Eğitim tamamlandıktan sonra “Kabin Memuru” adayı olarak, hazırlamış olduğunuz CV’ler farklı havayolu şirketlerine yönlendirilir. Olumlu cevap aldığınız havayolu şirketinde ilk olarak “Kabin Memuru” unvanıyla çalışmaya başlayıp daha sonra kazandığınız deneyimler ve başarılarınız doğrultusunda terfi eder ve uzun süreli çalışma hayatınız içinde son olarak “Purser’lığa kadar yükselebilirsiniz.

HOSTESLIK SERTIFIKALARI

Bitirdikleri seviyeyi gerekli kriterlere göre tamamlayan kursiyerler MEB onaylı hosteslik sertifikası almaya hak kazanırlar. Ayrıca Eğitim sırasında alınan İngilizce eğitimi sayesinde isteyen kursiyerlerimiz MEB onaylı İngilizce sertifikasını da talep edebilirler.

Back To Top